FRIGO FRIGO FRIGO FRIGO
FRIGO FRIGO FRIGO FRIGO
FRIGO FRIGO
FRIGO FRIGO
* SKLEP INTERNETOWY *FRIGO
PREZENTACJA - FRIGO CO2 POLSKAFRIGO
CHŁODNICTWO PRZEMYSŁOWE, INSTALACJE, CHŁODNIE - projekt, realizacja, nadzór, serwis-konserwacja, pogotowie chłodniczeFRIGO
Regały na kwiaty - TITANO, LEONARDO, ZEN, RIVIERAFRIGO
REGAŁY, SZAFY, WITRYNY chłodnicze i mroźniczeFRIGO
DRZWI do regałów i POKRYWY szklane na wyspyFRIGO
FRAMEC - GASTRONOMIA, lodziarne, cukiernie, piekarnieFRIGO
FOURMI rolki do przestawiania całych ciągów regałów i gondolFRIGO
CZUJNIKI poziomuFRIGO
REJESTRATORY TEMPERATURFRIGO
TERMOSTATY, sterowniki, termometryFRIGO
KABLE GRZEWCZEFRIGO
ALARMY - "Człowiek w chłodni", alarm bezpieczeństwa, detektor gazówFRIGO
MONITORING instalacjiFRIGO
SPRĘŻARKI chłodniczeFRIGO
AGREGATY chłodniczeFRIGO
FRIGA-BOHN Split systemyFRIGO
SZAFY elektryczneFRIGO
ZAWORY BEZPIECZEŃSTWA GMC, HEROSEFRIGO
LUT srebrny twardy w otulinieFRIGO
FERMOD - Wózki i regały systemowe do chłodniFRIGO
SYSTEM DRZWI PRZESUWNYCH FERMATICFRIGO
KOMORY CHŁODNICZE, MROŹNIE, POMIESZCZENIA CZYSTEFRIGO
ZAWIASY DO DRZWI CHŁODNICZYCHFRIGO
FERMOD - ZAWORY DEKOMPRESYJNE - odsysaczeFRIGO
PROFILE PCV wykończeniowe do chłodni, LISTWY WYOBLAJĄCE i PRZYPODŁOGOWE, NAROŻNIKIFRIGO
FERMOD - ZAMKI, ZAWIASY, KLAMKI, ZACZEPY - akcesoria do drzwi chłodniczych FRIGO
ODBOJNICE, BUMPERY PCV, izolacja posadzki mroźni, zaślepkiFRIGO
USZCZELKI do drzwiFRIGO
DRZWI chłodniczeFRIGO
KURTYNY paskowe-lameloweFRIGO
FRIGA-BOHN - FRIGO - Zestawy sprężarkoweFRIGO
FRIGA BOHN - ParownikiFRIGO
FRIGA BOHN - SkraplaczeFRIGO
EZ TRANSFERT Zbiorniki cieczy freonowe, oleju, wymiennikiFRIGO
LEMMENS WentylatoryFRIGO
CARLY Produkty do czyszczenia wymiennikówFRIGO
H.T.H. Przewody wysokociśnieniowe i złączki,ankondy,węże giętkieFRIGO
AUTOMATYKA chłodnicza - zawory kulowe, elektromagnetyczne, filtry, wkłady, wzierniki, zawory bezpieczeństwaFRIGO
GMC FRIGO
ALCOFRIGO
CARLYFRIGO
DANFOSSFRIGO
RURY, KOLANKA, TRÓJNIKI, REDUKCJE, MUFY miedziane caloweFRIGO
ARMAFLEX Izolacja termicznaFRIGO
KLIMATYZACJAFRIGO
ARTIPLASTIC kanały do PVC klimatyzacjiFRIGO
C.P.S. Narzędzia serwisoweFRIGO
PRACA FRIGO
Automatyka chłodnicza DANFOSS

Firma FRIGO-POLSKA Chłodnictwo i Klimatyzacja jest dystrybutorem firmy Danfoss. 

Nasza oferta skierowana jest do instalatorów wykonujących komercyjne układy chłodnicze, firm wykonawczych oraz produkcyjnych i obejmuje szeroką gamę produktów, począwszy od sprężarek, przez elementy automatyki do różnorodnych zastosowań.

* Termostatyczne zawory rozprężne T2, TE2, TE5 oraz TE55


Termostatyczne zawory rozprężne regulują wtrysk ciekłego czynnika chłodniczego do parowników. Wtrysk jest sterowany przegrzaniem czynnika chłodniczego Stąd zawory te są szczególnie przydatne do wtrysku cieczy w parownikach "suchych", w których wielkość przegrzania na wylocie z parownika kształtuje się proporcjonalnie do
obciążenia parownika.

* Zawory elektromagnetyczne EVR


Zawory EVR są zaworami elektromagnetycznymi bezpośredniego działania albo z serwosterowaniem, stosowanymi w rurociągach cieczowych, ssawnych i gorącego gazu w instalacjach napełnionych flurowcopochodnymi czynnikami chłodniczymi. Zawory EVR są dostarczane jako komplet albo oddzielne komponenty, tj. korpus zaworu, cewka i kołnierze mogą być w razie potrzeby zamawiane oddzielnie.

* Wzierniki
Wzierniki są stosowane do obserwacji:
1. Stanu czynnika chłodniczego w przewodzie cieczowym instalacji.
2. Zawartości wilgoci w czynniku chłodniczym.
3. Przepływu w przewodzie powrotnym oleju z odolejacza.
Wzierniki SGI/N/H oraz SGRI/N/H są wyposażone we wskaźnik, który zmienia kolor, w zależności od zawartości wilgoci w czynniku chłodniczym. Wziernik SG i SGR jest używany do kontroli stanu czynnika jak i poziomu cieczy w zbiorniku lub poziomu oleju w skrzyni korbowej sprężarki.


* Filtry odwadniacze DCL, DML


Filtry odwadniacze przystosowane do pracy w rurociągu cieczowym, przeznaczone są do zabezpieczania układów chłodniczych i klimatyzacyjnych przed wodą, kwasami i zanieczyszczeniami stałymi. Poprzez eliminację tych cząsteczek z czynnika chłodniczego układ jest zabezpieczany przed niepożądanymi reakcjami chemicznymi
i zanieczyszczeniami. zanieczyszczeniami. Oba typy filtrów posiadają stały wkład. Wkład filtra DML składa się w 100% z sit molekularnych, natomiast filtr typu DCL zbudowany jest w 80% z sit molekuralnych, a w 20% z aktywnego tlenku glinu. Wytrzymały, lity rdzeń zabezpiecza przed uwalnianiem pyłu do instalacji. Dobór typu filtra odwadniającego jest podyktowany rodzajem oleju pracującego w układzie.

DCR
Odwadniacze typu DCR z wymiennymi wkładami są stosowane w przewodach cieczowych i ssawnych w instalacjach chłodniczych, mroźniczych i klimactyzacyjnych z fluorowopochodnymi czynnikami chłodniczymi.


* Presostaty

1. ACB
ACB jest miniaturowym presostatem przeznaczonym do stosowania w układach chłodniczych i klimatyzacyjnych. ACB jest presostatem występujacym w wersji z automatycznym i manualnym odblokowaniem. Standardowo obciażalność styków wynosi 6 A. Presostat charakteryzuje się mocną konstrukcją i niezawodnym działaniem w wielu typach urządzeń. Małe rozmiary, lekkość i obudowa o wysokim stopniu ochrony umożliwiają montaż bezpośrednio na rurociągach w układach chłodniczych wymagających regulacji ciśnienia. Presostat jest dostępny z nastawą ciśnienia i przyłączem ciśnieniowym odpowiadającym potrzebom klienta. Właściwości wymienione powyżej obniżają koszt montażu i umożliwiają oszczędność miejsca.

2. KP
Presostaty KP i KPR są stosowane w instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych w celu zabezpieczenia przed zbyt niskim ciśnieniem ssania lub zbyt wysokim ciśnieniem tłoczenia. Presostaty KP i KPR są również używane do uruchamiania i zatrzymywania sprężarek chłodniczych i wentylatorów w skraplaczach chłodzonych powietrzem. Presostaty KP i KPR są wyposażone w zestyk jednobiegunowy przełączny (SPDT). Pozycja przełącznika jest określana przez nastawienie presostatu i ciśnienie na przyłączu. Presostaty KP i KPR są dostępne w obudowach w stopniu ochrony IP 30, IP 44i IP55. Presostaty KPR mogą być wykorzystywane zarówno na odcinkach z fazą ciekłą jak i gazową.

3. Różnicowe MP54
Olejowe presostaty różnicowe MP 54 i MP 55 są stosowane jako wyłączniki zabezpieczające sprężarki chłodnicze przed zbyt niskim ciśnieniem oleju smarującego. Jeżeli ciśnienie oleju zmniejszy się, różnicowy presostat olejowy z określoną zwłoką zatrzyma sprężarkę. MP 54 i MP 55 są stosowane w instalacjach chłodniczych z fluorowcopochodnymi czynnikami chłodniczymi. MP 55A jest używany w instalacjach chłodniczych z R717 (NH3). MP 55A może być także stosowany w układach z fluorowcopochodnymi czynnikami chłodniczymi. MP 54 ma stałą nastawę różnicy ciśnień. Zawiera także cieplny przekaźnik czasowy ze stałą nastawą czasu zadziałania. MP 55 i 55A mają nastawialną różnicę ciśnienia i są dostępne z cieplnym przekaźnikiem czasowym lub bez cieplnego przekaźnika.

* Zawory odcinające GBC


Zawory typu GBC są ręcznymi, dwukierunkowymi zaworami odcinającymi stosowanymi w rurociągach cieczowych, ssawnych oraz z gorącym gazem w instalacjach chłodniczych, mroźniczych i klimatyzacyjnych. Zawory GBC zapewniają maksymalną szczelność, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie na gnieździe oraz maksymalny przepływ przy całkowicie otwartym zaworze. Zostały zaprojektowane do pracy w szerokim zakresie temperatur. Zawory odcinające GBC zostały wyposażone w specjalny kołpak dający możliwość zaplombowania zaworu i w ten sposób chroniący przed nieautoryzowanym dostępem.